Kiek kainuoja dantų implantai?

Kiek kainuoja dantų implantai?XXI amžių galima pavadinti grožio išaukštinimo laikais. Šis bruožas neretai pasižymi minimalizmu ir funkcionalumu. Na, bent jau stengiamasi šias savybes sujungti. Panašūs procesai – skirtingų savybių sujungimas – vyksta įvairiose srityse. Ne išimtis ir odontologija. Čia labai svarbus estetikos ir sveikatos junginys.
Ko gero, aiškiausias pavyzdys – dantų implantai. Tai varžteliai, kurie pakeičia danties šaknį. Galima sakyti, kad būtent dantų implantavimas ir yra ta sritis, kurioje itin ryškus grožio ir sveikumo ryšys. Implantai ne tik atstato kerinčią išvaizdą, bet ir pasižymi įprastiems dantims būdingu funkcionalumu. Pacientas džiaugiasi ir pasaulį praskaidrinančia šypsena, ir komfortiška būsena, kurioje nėra vietos skausmui.
Vis dėlto pirmiausia pats svarbiausias klausimas – pinigai. Ne veltui interneto naršyklės paieškos langelyje dažnai įvedama frazė „dantų implantai kainos“.  Taip, šis faktorius yra itin reikšmingas. Ne visi turi aukso kalnus, tad ir dantų implantai kainos požiūriu – labai reikšminga tema.
Įdomu, iš ko susideda dantų implantų kaina. Kai kurie žmonės gali sakyti, jog dantų implantai kainos požiūriu pernelyg brangūs, tačiau iš pradžių vertėtų pagalvoti apie funkcionalumą ir suteikiamą naudą. Beje, pinigai – svyruojantis veiksnys, priklausantis nuo paciento norų, implantų gamintojo, procedūros sudėtingumo. Vieno danties implantas gali kainuoti maždaug nuo kiek daugiau nei 1 tūkstantis litų iki pustrečio tūkstančio litų.
Lietuvoje dantų implantai kainos požiūriu – palyginti, jei taip galima pasakyti, rūpestinga niša. Kodėl formuojasi būtent toks teiginys? Kaip jau minėjome, internete trijų žodžių frazė „dantų implantai kainos“ – gana populiari. Vadinasi, pacientams ši tema itin aktuali. Na, o odontologijos klinikų misija tiesiogiai susijusi su pagalba jiems. Ta pagalba – ne vien pačios gydymo procedūros, bet ir apskritai atsakymai į įvairius klausimus, pavyzdžiui, „kaip teisingai valytis dantis“ ar „kokie dantų implantavimo pranašumai prieš protezavimą“. Taigi, grįžtame prie paaiškinimo, kodėl dantų implantai kainos požiūriu yra išpuoselėta sritis. Lietuvos klinikose kainos paprastai pateikiamos, paprastai tariant, nuo A iki Z. Jos dažniausiai nurodomos kiekvienai daliai atskirai. Pasakoma ne tik bendra suma, bet ir pinigai už atskiras dalis. Laikinos galvutės uždėjimas  – vienas punktas, implanto įsukimas – dar vienas ir pan. Ko gero, šitaip pacientui lengviau suvokti, iš ko susideda visa procedūra ir už ką mokami pinigai. Be to, šitokia sistema padeda nutildyti skeptikus, teigiančius, kad dantų implantavimas per brangus. Reikėtų nepamiršti, jog dantų implantai ir jų kainos, paprastai sakant, verti vienas kito. Tai ilgaamžė priemonė ir grožiui, ir sveikatai. Pastaroji ir yra brangiausias turtas. Ši mintis galbūt jau kiek įgrisusi, bet vis dėlto ji neginčijama ir be jokio dirbtinumo.
Žmonėms, kurie Google paieškos laukelyje įveda žodžių junginį „dantų implantai kainos“,  tikriausiai ir yra labai svarbu ne tik, kokia ta kaina apskritai, bet ir iš ko susideda galutinė suma. Kadangi odontologijos klinikos šią informaciją paprastai pateikia, galima teigti, jog „dantų implantai kainos“ paieška nenueina veltui. Kodėl? Yra galimybė palyginti skirtingose įstaigose siūlomų procedūrų atskirų dalių įkainius.
Taigi galiausiai reikėtų tik pasidžiaugti odontologų rūpestingumu ir užtikrinti, jog dantų implantų kainos – pagrįstos, mat tai investicija į grožį, ir į sveikatą, o apskritai – tai priemonė visapusiškai kokybiškesniam gyvenimui.