Burnos higiena

Profesionali burnos higienaBurnos higiena – rodos, paprastas ir aiškiai suprantamas dviejų žodžių junginys. Dantys juk valomi nuo pat mažens. Šis procesas kartojamas kiekvieną dieną… bet vis dėlto turbūt retas kuris kruopščiai laikosi visų nurodymų, reguliariai naudojasi dantų siūlu ar po kiekvieno valgio išsiskalauja burną. Pasitaiko įvairių atvejų. Profesionali burnos higiena atliekama ir odontologijos klinikose.

Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos higeną?

Kas kiek laiko turėtų būti atliekama profesionali burnos higiena, priklauso nuo keleto veiksnių. Išsiaiškinama, kaip intensyviai kaupiasi akmenys. Svarbus ir apnašų prilipimas. Kiekvieno paciento asmeninė burnos higiena – taip pat labai aktuali tema. Na, bet paprastai profesionali burnos higiena atliekama nuo 1 iki 4 kartų per metus.
Burnos higiena taip pat laikoma apsigynimu nuo ėduonies bei periodontito. Šios ligos atsiranda dėl bakterijų. Procedūra prasideda nuo apnašų ir akmenų šalinimo. Apskritai burnos higiena – ilgų diskusijų ir begalinių straipsnių objektas. Vis dėlto nuomonės, kad ir kaip skirtingai jos atrodytų, priveda prie vieno atsakymo – burnos higiena – labai svarbus procesas, padedantis džiaugtis ne tik gražia šypsena, bet ir sveikais dantimis.

Profesionali burnos higiena yra būtina kiekvienam

Reikėtų pradėti nuo priežasčių, dėl kurių minima procedūra ir yra tokia reikšminga. Verta paminėti, jog burnos higiena – profilaktika nuo apydančio ligų, taip pat skydas, neleidžiantis atsirasti ėduoniui. Be to, mažesnis apnašų kiekis lemia ir menkesnę karieso tikimybę. Žinoma, gali atsirasti minčių, kad pakanka tiesiog išsivalyti dantis du kartus per dieną, ir jokios ligos nebepuls. Šioje vietoje reikia paminėti, kad ant dantų kaupiasi maisto likučiai, ne visada pasirūpinama ir naują šepetėlį nusipirkti. Dėl šio valymo įrankio taip pat galima pasitarti su odontologu. Taigi tikrai nepakanka įsigyti dantų šepetėlį ir galvoti, kad jis dešimt metų nepriekaištingai atliks savo funkcijas. Svarbu suprasti vieną dalyką apie apnašas. Jei jos bent keletą dienų lieka ant dantų, susiformuoja labai palankios sąlygos atsirasti toksinams.
Štai ir priėjome prie supratimo, kodėl reikia susitarti dėl vizito pas dantų gydytoją ir kuo svarbi profesionali burnos higiena. Tikrai nei vienas pacientas nenori patirti uždegimų ar akmenų atsiradimo. Profesionalaus proceso metu šalinamos apnašos, atliekamas dantų poliravimas (taip pat ir plombų),  nujautrinami atviri dantų kakleliai ir panašiai. Tai tik dalis iš viso sąrašo. Pacientas sulaukia patarimų ir pamokymų, kaip prižiūrėti dantis.
Jau minėta, kiek kartų per metus paprastai atliekama profesionali burnos higiena. Visgi konkretaus skaičiaus pasakyti negalima – tai priklauso nuo situacijos. Proceso trukmė – vienas arba keli vizitai. Tikriausiai vertėtų pamoralizuoti, jog geriau susirūpinti iš anksto ir vėliau džiaugtis nuostabiais dantimis.
Kadangi visiems burnos higiena yra aktualus klausimas, būtų protinga apžvelgti bent šiokią tokią procedūros dalį. Pavyzdžiui, ultragarso naudojimas. Juo pašalinami akmenys, kietos apnašos ir pan. Kuo naudingas ultragarsas? Tai padeda išsaugoti puikią dantentų ir periodonto būklę. Be to, sustabdomas ir išgydomas dantenų uždegimas ar periodontitas. Dantenų kišenių sterilizavimas atliekamas lazeriu.

Gera burnos higienistė

Profesionali burnos higiena – specialistų rūpestis, tačiau šio teiginio nereikėtų suprasti pažodžiui. Gera priežiūra nėra vien šio asmens reikalas. Žinoma, gydytojas atlieka įvairias procedūras, stengiasi, kad pacientas iš odontologijos klinikos išeitų plačiai šypsodamasis, tačiau ne mažiau reikšmingas ir pastarojo vaidmuo. Pacientui ne veltui suteikiama naudinga informacija. Ji priveda prie taisyklingo dantų valymo ir visapusiškai kokybiškos priežiūros.
Taigi nereikia galvoti, kad burnos higiena arba vien gydytojo rūpestis, arba vien dantų valymas kiekvieną dieną. Be to, labai svarbu žinoti, kad dantų sveikata ir estetika – itin glaudžiai susiję požymiai.

Susisiekite:

Odontologijos klinika „Dantų Estetika”
Kontaktinis telefonas: +370 600 25559
El. paštas: info@dantuestetika.lt
Adresas: Aukštaičių g. 62A, LT-50284, Kaunas