Dantų karūnėlės

Odontologija apima ne vien įvairius gydymo procesus, bet ir sudėtingas (nors ne visada) sąvokas. Viena iš tokių – dantų karūnėlės. Kaip ir kiekviena odontologijos atšaka, prietaisas, įrankis ar sąvoka, dantų karūnėlės yra labai svarbios bei lemiančios aukštą rezultatą.
Cirkonio keramikos dantų karūnėlėsDantų karūnėlės – ant danties užmaunamas apdangalas. Jos laikomos vienu iš būdų protezuoti. Na, o manoma, kad dantų karūnėlės yra geriausias sprendimas šiais atvejais: dantis sugedęs, o atitaisyti naudojant plombas nėra galimybės, dantis atrodo neestetiškai, silpnas ar galintis nulūžti, pacientui buvo gydyti šaknų kanalai, dantis susidėvėjęs ar norima atstatyti nuskilusį. Tikriausiai tampa aišku, jog atvejų, kai pasireiškia dantų karūnėlės, yra tikrai nemažai. Na, čia ir atsiranda patvirtinimas, kad jos iš tiesų susijusios su aukštu rezultatu. Apskritai dantų karūnėlės įdomios tuo, jog vienija estetiką ir funkcionalumą. Šie du kriterijai bei jų suderinimas dabartiniais laikais svarbus kaip niekada. Funkcionalumo reikšmė aiški jau daugybę metų, tačiau pastaraisiais skiriama vis daugiau dėmesio ir grožiui, kinta jo samprata. Tad nuo viso šuoliais lekiančio pasaulio neatsilieka ir odontologijos sritis – dantų karūnėlės nėra vien estetiškai patrauklus ar vien dalykiškai funkcionalus dalykas. Vadinasi, jos yra lyg harmonijos šaltinis, leidžiantis džiaugtis.
Dantų karūnėlės padeda atstatyti ne vien funkcionalumą, bet ir estetines savybes. Tai jau turbūt supratote iš prieš tai suraitytų sakinių. Kalbant apie funkcionalumą, dantų karūnėlės leidžia vėl mėgautis pilnaverčiu valgymo malonumu. Rezultatas – dantų natūralumas. Ir išvaizda, ir funkcionalumas atitinka pastaruosius, tad karūnėlių reikšmė dar labiau išauga. Trumpai tariant, forma, dydis, atspalvis tikrai nebus atskiriamas nuo natūralių dantų. Vadinasi, psichologinė būsena taip pat leis atsikratyti bereikalingos įtampos, kuri susikauptų mąstant, ar niekas neįžvelgs kokių nors netikėtų defektų.
Dantų karūnėlės būna iš metalo arba atvirkščiai – bemetalės. Pakalbėkime apie pirmąsias. Metalo keramikos dantų karūnėlės yra itin populiarios. Tai nulėmė kaina – jos yra pigesnės už kitas alternatyvas. Be to, tokios dantų karūnėlės pasižymi patvarumu ir ilgaamžiškumu. Vis dėlto prabėgus tam tikram laikui atsiranda galimybė, jog taps pastebimos metalinės linijos. Kaip tai atsitinka? Toks defektas atsiranda, jei pasislenka prie danties esantys minkštieji audiniai. Šiokia tokia tikimybė, kad sumažės estetikos lygis, gali būti pavadinama vienu iš trūkumų. Beje, pastebimas ir dar vienas aspektas, pasipuošęs minuso ženklu – metalo netoleravimas. Šią medžiagą burnos audiniai toleruoja ne visais atvejais. Kas tuomet pasireiškia? Yra alergijos rizika. Negana to, gali susiformuoti dantenų uždegimas, o taip pat ir kiek pasikeisti danties spalva. Na, ir dar vienas veiksnys, kurį būtina paminėti – skonio pakitimo tikimybė. Tiksliau, skonio receptorių. Juk pacientai jaučia šiokį tokį metalo skonį.
Jei mąstote apie alternatyvą, dėmesio vertos bemetalės keramikos dantų karūnėlės. Jei domina modernumas, užsiminsime apie cirkonio keramikos gaminius. Kuo gi ypatingos cirkonio keramikos dantų karūnėlės? Jos, kaip ir minėtos prieš tai, yra pasižyminčios patvarumu. Įdomu, jog jos taip pat pasižymi ir laidumu šviesai. Suprantama, dėl to jos būna visiškai tokios pat kaip dantys (kalbama apie spalvą). Beje, cirkonio keramikos dantų karūnėlės tinka žmonėms, turintiems alergiją metalui. Na, bet vis tiek yra šioks toks trūkumas – kaina. Ji šiek tiek didesnė.
Dantų karūnėlės, kad ir kokios pasirenkamos, su aukščiausiu ir labiausiai džiuginančiu rezultatu suderinamos tuomet, kai imamasi tinkamos dantų priežiūros. Todėl būtina suprasti, jog gydytojo indėlis nesudaro šimtaprocentinės ilgaamžio naudojimo tikimybės.