Dantų implantai

implantavimasKaip rodo tyrimai, net 85% sulaukusių 40 metų amžiaus žmonių yra netekę bent vieno danties. O apie 5% šių respondentų  reikia visų dantų protezavimo. Tai gana dideli skaičiai. Odontologija nestovi vietoje, vis atranda naujoves, bei tobulina esamus protezavimo metodus. Dantų implantai nėra naujovė šių dienų odontologijoje, tačiau tai tikras išsigelbėjimas pacientui praradus vieną ar net visus dantis. Kaip dantų implantai gali pasitarnauti skirtingais atvejais.

Dantų implantavimo atvejai:

  • Dažniausias atvejis – prarastas vienas ar keli pavieniai dantys. Į prarastų dantų vietas įsriegiami implantai. Kai implantai prigyja ant jų pritvirtinamos dantų karūnėlės.
  • Kai pacientas yra praradęs kelis dantis vienoje eilėje, tuomet statomi du implantai eilės galuose. Kai implantai prigyja gaminamas tiltelis sudarytas iš 3 – 4 karūnėlių ir pritvirtinamas prie implantų.
  • Kai pacientas sulaukia pačios blogiausios situacijos, tai yra praranda visus dantis, tokiu atveju atliekamas viso žandikaulio protezavimas. Jam reikalingi 6 impantai, ant jų tvirtinamas visų dantų lankas (protezas).
  • Paskutiniais metais labai išpopuliarėjo viso žandikaulio protezavimas ant 4 implantų. Tai ekonominis viso žandikaulio protezavimo sprendimas, kuris leidžia sumažinti išlaidas, nes jam reikia tik 4 implantų, o ir pats protezas gaminamas kiek trumpesnis (10 – 12 dantų) tai sumažina kainą.
  • Dar labiau taupantiems gali būti pasiūlytas protezavimas išimamu protezu ant implantų. Protezą ant implantų laiko spacialūs rutuliniai fiksatoriai. Šiam sprendimui mažiausiai reikalingi 2 implantai vienam žandikauliui, rekomenduotina 4, taip pasiekiamas didelis komfortas. Nors šis sprendimas yra daug patogesnis pacientui nei klasikiniai protezai, tačiau jis ženkliai prastesnis už aukščiau išvardintus metodus. Nes protezą nakčiai reikia išiminėti.

Kaip vyksta dantų implantavimo procedūra?

Tai nėra greitas protezavimo metodas, jis atliekamas etapais. Visą gydymo laiką galima skirstyti į du pagrindinius etapus: tai chirurginis ir protezavimo.

  1. Chirurginis etapas prasideda nuo konsultacijos su odontologu. Konsultacijos metu atliekamas kaulo kokybės ir kiekybės tyrimas, padaroma panoraminė rentgeno nuotrauka. Jeigu kaulo kiekis ir kokybė yra tinkami implantavimui, suderinama implantavimo data. Vieno vizito metu gydytojas įsriegia reikiamą implantų kiekį. Implantai paliekami prigyti (suaugti su kaulu) apie 3 mėnesius.
  2. Protezavimo etapas pradedamas atspaudų nuėmimu. Protezų ar karūnėlių gamyba trunka apie savaitę laiko. Antruoju vizitu odontologas uždeda protezą ar karūnėles ant implantų. Priklausomai nuo protezinės konstrukcijos sudėtingumo gali būti paskiriami vizitai tarpiniams pamatavimams.

O kaip su dantų implantų kaina?

Skaudi tema kiekvienam ketinančiam apsilankyti odontologjos klinikoje. Tai tikrai nėra pigu. Nes implantui įstatyti yra reikalinga nedidelė chirurginė operacija, kuriai reikalingos odontologo žinios ir gebėjimai, speciali įranga, medikamentai ir asistuojantis personalas. Protezo gamyba praeina daugelį etapų kurie atliekami rankiniu būdu. Vidutiniškai vieno danties implantavimas ir su protezavimu kainuoja apie 900 eurų, prikaustomai nuo pasirinktų implantų  gamintojo ir karūnėlės medžiagų. Jeigu kalbame apie viso vieno žandikaulio protezavimą implantais, suma gali siekti ir nuo 4000 iki 7000 eurų. Tai tikrai įspūdinga suma, tačiau reikia įvertinti ką gaunate – tai pilnavertį gyvenimą, šypseną ir su malonumu kramtomą maistą.