Estetinis plombavimas

Odontologija turi ne vieną sritį. Ji netgi gali būti lyginama su medžiu – pati odontologija yra lyg kamienas, o dantų implantavimas, protezavimas ar estetinis plombavimas – lyg daugybė lapais apaugusių šakų. Ir būtina sutikti, jog kiekviena iš tų atšakų yra reikšminga bei, nors ir skirtinga, teikianti daugybę naudos. Svarbiausia, kad po odontologinių procedūrų dantys tampa sveikesni, šypsena tampa baltesnė, o pasaulis – spalvingesnis. Kad jau prakalbome apie su grožiu susijusius veiksnius, dėmesio vertas jau paminėtas estetinis plombavimas Kaune.
Estetinis plombavimasEstetinis plombavimas įdomus tuo, jog jo metu atkuriama dantų išvaizda. Egzistuoja įvairių su juo susijusių šūkių, bet visi skamba panašiai – akcentuojamas džiaugsmas turint nuostabius dantis. Visgi estetinis plombavimas dažniausiai prasideda nuo rekomendacijos. O rekomenduojamas jis gali būti įvairiais atvejais. Apžvelkime plačiau. Procedūra reikalinga, jei norima pašalinti tarpdančių tarpus, atsiradusius po periodontologinių operacijų, taip pat atvejais, kai dantys nebetekę formos, pasireiškus sutrūkinėjimams, įskilimams bei norint atstatyti patamsėjusius dantis.
Kad ir apie kokį objektą būtų kalbama, niekur neapsieinama be pliusų ir minusų dvikovos. Manote, jog estetinis plombavimas šito išvengia? Deja, bet ne. Čia taip pat galioja panašus privalumų ir trūkumų dėsnis. Pirmiausia, žinoma, derėtų užsiminti apie gerąją pusę. Vienas iš pliusinių kriterijų – palyginti prieinama kaina. Šis veiksnys aktualus kiekvienam, mat daugelis žmonių skaičiuoja savo pinigus ir stengiasi mąstyti praktiškai. Estetinis plombavimas turi ir kitų privalumų. Jie atskleidžiami šią procedūrą lyginant su vainikėliais ar laminatėmis. Jei sugalvojama, kad geriau pastarieji, tenka ne vieną kartą apsilankyti odontologijos klinikoje. Na, o estetinis plombavimas savo ruožtu paprastai atliekamas vieno vizito metu. Šis bruožas labai priimtinas veikliems žmonėms, dažnai neatrandantiems pakankamai laiko. Procedūros trukmė priklauso nuo sudėtingumo, tačiau vienam dančiui skiriama maždaug nuo pusvalandžio iki poros valandų. Dar vienas paminėjimo vertas privalumas yra tas, jog estetinis plombavimas neskausmingas.
O dabar – prie trūkumų. Pirmasis – po kelerių metų pasireiškia dantų patamsėjimas. Be to, laikui bėgant dingsta ir blizgesys. Taigi, tenka lankytis odontologijos klinikoje, kad būtų nupoliruojamos plombos. Be to, jau minėti vainikėliai, laminatės pasižymi šiek tiek mažesniu dėvėjimusi. Na, o estetinis plombavimas turi savybę dėvėtis kiek greičiau.
Kone visiems pacientams reikšminga trukmė, kiek estetinis plombavimas bus veiksmingas. Būtina parėžti, jog tai priklauso nuo įvairių veiksnių. Visų pirma, tarnavimo laikas priklauso nuo gydytojo profesionalumo ir procedūros kokybės. Reikėtų atsižvelgti ir į valgymo, tiksliau, kramtymo, įpročius. Na, ir, aišku, svarbų vaidmenį vaidina higiena, rūpinimasis savo dantimis. Dažnai atrodo, kad viską lemia odontologo indėlis, tačiau taip tikrai nėra. Pacientas privalo suprasti, kad jis irgi atsakingas už savo veiksmus, mat gera dantų priežiūra lemia didesnį ilgaamžiškumą.
Estetinis plombavimas turėtų būti atskiriamas nuo juokingai skambančių žalingų įpročių. Toks vaikiškas elgesys kaip nagų kramtymas skatina trumpesnį efekto išlikimą. Taigi, jei norima, kad gražūs bei sveiki dantys džiugintų kuo ilgiau, derėtų žinoti, jog gydytojo įdėtas darbas ne šimtu procentų lemia tolimesnį rezultatą. Nereikėtų pamiršti ir paties paciento rūpesčio savo burnos higiena.