Jau nebe naujovė, kad pelnyta dantų protezavimo alternatyva laikomas implantavimas. Ši procedūra leidžia išvengti aplinkinių dantų šlifavimo, tad yra vertinama ir populiarėjanti. Dantų implantacija apima įvairius procesus, ne vieną vizitą pas odontologą. Vienas iš svarbių etapų – kaulo priauginimas. Kas tai per procedūra, kam ji reikalinga ir koks jos tikslas? Pabandysime trumpai apibūdinti.
Kaip ir minėta, kaulo priauginimas yra vienas iš svarbių žingsnių dantų implantavimo procedūroje. Nors, tiesą sakant, kiekvienas etapas yra svarbus bei vedantis tikslo link. Na, o tikslas paprastai yra aukščiausias rezultatas. Vienas iš implantavimo žingsnių – kaulo priauginimas. Tai reikalauja šiokio tokio paaiškinimo. Taigi, jei planuojama implantuoti, stengiamasi išsaugoti kaulinį audinį. Kai dantis išraunamas, kaulas, buvęs aplink jį, pradeda absorbuotis. Paprasčiau tariant, pasireiškia nykimas. Žinoma, vienam pacientui kaulo absorbcija gali pasireikšti mažiau, kitam – daugiau. Nuo ko priklauso, kiek jis sunyksta? Kaulo priauginimas atliekamas įvairiems žmonėms. Na, o sunykimas priklauso nuo kelių faktorių – sandaros, kokybės. Žinoma, jog įtakos turi ir likęs kiekis. Retesnio kaulo absorbcija tikėtina labiau negu tankesnio.
Kaulo pakitimai yra labai svarbūs. Jie, nors ir nedideli, gali būti kaip neigiamas aspektas norint implantuoti dantis. Todėl visiškai nesunku suprasti, kuo svarbus kaulo priauginimas. Implantacijos procesai beveik visais atvejais būna sėkmingi, bet kaulo priauginimas suteikia galimybę sėkmės procentus dar labiau padidinti.
Kai norima, kad dantų implantavimui atsirastų, paprastai tariant, palanki terpė, kaulo priauginimas pradeda pasižymėti tikrai nemenka reikšme. Procedūros metu gydytojas užpildo išrauto danties įdubą. Tam tikrais atvejais siekiama apsaugoti priaugintą kaulą, tad ant įdubos dedama membrana. Kaulo priauginimas vyksta naudojant įvairias medžiagas. Jos, žinoma, būna ir sintetinės. Visgi kartais tai būna gyvūnų kaulai ir pan. Be to, galima naudoti donorų arba paties paciento kaulus.
Kaulo priauginimas leidžia pradėti implantavimo procedūrą. Kai kaulas jau stabiliai įsodintas į savo vietą, implantavimui atsiranda palanki galimybė.
Kad ir kokia nauda būtų įžvelgiama, visuomet aktualiausių klausimų sąraše išlieka kaina. Juk ne kiekvienas pacientas kasdien varto aukso kalnus ar vairuoja nuosavą Bentley. Visgi konkrečios kainos nenurodysime, mat ji yra svyruojanti. Procedūra verta nuo kelių šimtų iki poros tūkstančių litų. Žinoma, paklausite, nuo ko šie skaičiai priklauso. Visų pirma, įtakos turi pasirenkamos medžiagos. Be to, kainos dydis priklauso ir nuo vietos, kurioje gydomasi.
Jei manote, jog jums reikalingas kaulo priauginimas, pirmiausia pasikonsultuokite su patikimu odontologu. Šis atskleis, kas yra kas, pasakys, ko reikės gydymui, paaiškins, kas tai per procedūra ir, ko gero, paskirs vizitą. Jei viskas atrodo pernelyg sudėtingai, pagalvokite apie džiuginantį rezultatą, kuris įmanomas, jei atliekamas kaulo priauginimas, o paskui pasirūpinama ir dantų implantacija. Žodžiu, šios odontologijos atšakos nemenkai susijusios, o vienija jas pacientams teikiama nauda.