Dantų balinimas – tai procesas, kurio metu šviesinama dantų spalva. Jis atliekamas cheminių preparatų pagalba. Dantų balinimas galimas didžiajai daliai 18 metų sulaukusių žmonių. Visgi kai kurie asmenys yra alergiški balinimo želės sudėtyje esančioms dalims. Procedūros taip pat negalima atlikti nėščiosioms, maitinančioms kūdikį moterims. Burnos patologija bei dar keletas su dantimis susijusių negalavimų, breketai ir dantų balinimas – visiška priešingybė. Kitaip tariant, žmonėms, papuolantiems į šias grupes, procedūra neatliekama.
Galbūt kai kas mano, kad dantų balinimas siejasi tik su šiais laikais ir naujovėmis, tačiau tai netiesa. Dar senovės romėnai žinojo, kaip natūraliomis priemonėmis pasiekti dantų švytėjimą. Tiesą sakant, priemonė, kuri būdavo naudojama pasiekti šį tikslą, kiek šokiruoja. Tai šlapimas. Na, bet tai galima pagrįsti. Jame yra karbamido peroksido. Dantų balinimas ir dabar atliekamas su pastaruoju – karbamido peroksidu. Kalbant apie glaudesnes sąsajas su XXI amžiumi, galima paminėti, jog 1989 metais JAV buvo sukurtos kapos.
Dantų balinimas yra kelių būdų. Vienas – būtent dantų balinimas kapomis. Jas galima pirkti vaistinėje arba užsisakyti pas odontologą. Priklausomai nuo dantų spalvos pakitimų, taip pat nuo trokštamo rezultato, kinta ir proceso laikas. Paprastai – ne ilgiau nei 4 savaites. Kapos naudojamos arba keletą valandų dienos metu, arba užsidedamos nakčiai.
Kita rūšis – dantų balinimas skysčiais. Šio būdo nauda iš tiesų yra įvairiapusiška. Visų pirma, jis pasižymi dantenų būklės gerinimu, blogo burnos kvapo šalinimu ir apnašų mažinimu. Dantų balinimas skysčiais vyksta palyginti nesudėtingai – reikia prieš valymą skalauti dantis. Tai kartojama porą kartų per dieną po 1 minutę. Deja, bet dantų balinimas skysčiais gali trukti net ir iki keliolikos savaičių. Na, o tiems, kurie nori, kad dantys taptų šiek tiek baltesni, gali pakakti ir balinamosios dantų pastos.
Dar viena priemonė – dantų balinimo juostelės. Rezultatas pastebimas gana greitai. Pakanka dviejų savaičių. Jos naudojamos kartu su specialiu geliu. Juostelės ant dantų laikomos du kartus per dieną maždaug po pusę valandos. Taigi jei reikėtų įvardyti, kokiu pagrindiniu privalumu pasižymi dantų balinimas juostelėmis, atsakymas, ko gero, būtų greitas rezultatas.
Vienos priemonės naujoviškesnės, kitos mena senesnius laikus. Kai kurios rezultatus padeda pasiekti labai greitai, o naudojant kitas reikia palaukti kiek daugiau. Ir, žinoma, vienos brangesnės už kitas (ir atvirkščiai). Moderniu gali būti pavadintas dantų balinimas lazeriu. Privalumas – pakanka vieno apsilankymo odontologo kabinete. Šitoks dantų balinimas trunka maždaug apie pusvalandį. Gydytojas ant dantų uždeda apsaugas, o pačius dantis padengia geliu. Kur slypi greito rezultato paslaptis? Balinimo gelį lazeris sustiprina. Be to, yra ir dar vienas pliusas. Kadangi, dantų balinimas lazeriu neilgas, sumažėja pakenkimo danties audiniams tikimybė.
Prie visų šių būdų reikėtų paminėti ir negyvo danties balinimą. Prieš jį atliekant reikia įsitikinti kanalo užpildo kokybe. Jei kyla abejonių, šaknies kanalus tenka dar kartą išgydyti. Negyvų dantų balinimas vykdomas naudojant specialias medžiagas. Sandarumą odontologas užtikrina laikinu užpildu. Kas kelias dienas balinamąją medžiagą reikia pakeisti.
Visgi tikriausiai nejučia susiformuoja klausimas „o kaipgi dantų balinimas namuose?“. Ir tada turbūt prisimenama soda. Jei taip, būtina įsisavinti, kad soda – bekvapiai kristaliniai milteliai. Jie braižo dantų paviršių, taip pat kenkia emaliui. Verčiau valgyti daržoves. Kai kurios (pavyzdžiui, morkos) išvalo sunkiai pasiekiamas vietas. Gal skamba pernelyg paprastai, bet tai tiesa.
Apskritai dantų balinimas suteikia laimę daugeliui žmonių. Aišku, reikia suprasti, jog piktnaudžiauti negalima. Be to, rezultatas pasiekiamas ne tik odontologo pagalba, tačiau ir paciento noru, sugebėjimu atsispirti žalingiems įpročiams.